Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Aktualności


Planowane zmiany w prawie spadkowym
 Ustawodawca planuje niekorzystne dla wierzycieli zmiany w prawie podatkowym

Jak donosi Gazeta Prawna (Publikacja:1 października 2013, 10:07; Aktualizacja:1 października 2013, 10:23) do konsultacji międzyresortowych trafił projekt zmian w prawie spadkowym. Zmiany mają wprowadzić przepisy pozwalające na uniknięcie odpowiedzialności za długi spadkowe. Proponowane zmiany zmierzają do przyjęcia zasady, że spadkodawca dziedziczy długi po zmarłym tylko do wartości ustalonego w inwentarzu stanu czynnego spadku. Jeśli do tego dodać plan, że spis inwentarza opracowywany w obecnym stanie prawnym przez komornika ma zostać zastąpiony oświadczeniem spadkodawcy, jest moim zdaniem bardzo niekorzystne dla wierzycieli spadkodawcy. Może to oznaczać, że w wyniku zmian prawa wierzyciele mogą utracić możliwość zaspokojenia swoich wierzytelności od spadkobierców.

 

Radca prawny Mariusz Bialic

Źródło: Gazeta Prawna (Publikacja:1 października 2013, 10:07; Aktualizacja:1 października 2013, 10:23)

 


Polski
Deutsch
  
Aktualności
Planowane zmiany w prawie spadkowym
 Ustawodawca planuje niekorzystne dla wierzycieli zmiany w prawie podatkowym

zmiany w prawie pracy
Zmiany w prawie pracy od 23 sierpnia 2013 roku - dotyczą głównie okresu rozliczeniowego oraz zasad odpracowywania przez pracowników zwolnienia od pracy na załatwienie spraw osobistych.

Dochody nieujawnione
TK 18 lipca 2013 roku rozstrzygał o konstytucyjności przepisów podatkowych dotyczących opodatkowania nieujawnionych dochodów.

 


 
Podstrony:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.