Prawo rodzinne – zmiana pokoleniowa

Rodzinny interes

Wkładasz olbrzymi wysiłek w tworzenie i prowadzenie firmy. Jesteś z niej dumny, choć czasem sprostanie wszystkim przeciwnościom losu wydaje się ponad siły. Myślałeś o tym, kiedy przejdziesz na emeryturę – zasłużony odpoczynek? Zdecydowałeś, kiedy to nastąpi? Czy wiesz co się stanie z firmą po Twoim odejściu?

Jak podaje magazyn Forbes (01/2013) tylko 30 % rodzinnych imperiów wytrzymuje zmianę pokoleniową. Dlatego najbogatsi polscy przedsiębiorcy podjęli już najważniejsze decyzje i realizują swój plan sukcesji pokoleniowej.

Jeśli zastanawiasz się jak to zrobić, to wiedz, że przez ten trudny proces nie przejdziesz sam. Tylko grupa profesjonalnych doradców będzie w stanie pomóc podjąć ci najtrudniejsze decyzje.

Aby prawidłowo przeprowadzić zmianę pokoleniową musisz połączyć wiedzę i doświadczenie z wielu dziedzin: prawa, podatków, finansów oraz psychologii. Każdy, nawet najlepszy plan, aby mieć szansę powodzenia musi zostać wcielony w życie. Wymaga to opracowania i przygotowania optymalnej strategii spadkowej, a w konsekwencji wielu dokumentów, które pozwolą na płynne przekazanie i przetrwanie rodzinnego majątku, rodzinnej firmy.

Musisz wiedzieć, w jaki sposób dokonasz podziału swojego majątku, kiedy i komu go przekażesz w sposób, który zapewni ciągłość prowadzenia rodzinnego biznesu, a jednocześnie zabezpieczy finansowo pozostałych członków rodziny.

Jeśli chcesz spokojnie wybrać moment przejścia na emeryturę i nie martwić się o losy swojego rodzinnego interesu zacznij planować już dziś.

2017 – Adwokat Opole – Wszelkie prawa zastrzeżone